sobota, 10 września 2016

[30-dniowe Wyzwanie Figurkowe] #10 Ulubiona frakcja, którą dowodziłeś lub którą pomalowałeś?


Pytanie numer10: Ulubiona frakcja, którą dowodziłeś lub którą pomalowałeś?

Bardzo dobrze malowało mi się Niemców do Bolt Action. Wybrałem ich ze względu na kamuflaże zarówno na pojazdach jak i ubiorze, a po klimatach fantasy to była dla mnie zupełna nowość i coś świeżego.

10,5 cm leichte Feldhaubitze 18

Chaos do WFB malowało się spoko, szczególnie że w 8ed królowały w nim rydwany, bohaterowie na demonicznych wierzchowcach i duże potwory, więc nie było mowy o malowaniu nieskończonych klocków piechoty. Dodatkowo często grywałem, a że na turniejach malowanie było punktowane to nie brakowało motywacji :)

Dyskowiec

Obecnie maluję też Nieumarłą świtę Hrabiego Von Carstein, w której od początku stosuję ograniczoną paletę barw i maluje mi się te figurki świetnie. Zdecydowanie jest to zabieg, który chciałbym w przyszłości powtórzyć przy okazji innej bandy.
Nekromanta

Oprócz tego jestem teraz w trakcie testowania kolorystyki mojego PHR'u do Dropzone Commandera i zapowiada się kolejne przyjemne malowanie :)


Dowodzi mi się dobrze wszystkim czym gram albo grałem, bardziej liczy się dla mnie klimat niż to jak dana frakcja spisuje się na stole, więc aż tak nie zwracam na to uwagi.6 komentarzy:

 1. Nieumarła Świta Hrabiego Von Carstein ma chyba najwięcej klimatu i faktycznie wygląda tak dobrze, że chyba Ci ta kolorystyka spasowała =)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wybierasz sie do Katowic na turniej Warheima w styczniu? :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wybieram, dlatego chcę przyśpieszyć z malowaniem tej bandy :)

   Usuń
 3. Wszystko wygląda świetnie, ale nieumarli chyba najlepiej. Jednak ta ograniczona paleta robi robotę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też głosuję za nieumarłymi. W tym wypadku Less means more - efekt ograniczonej palety jest bardzo dobry.

  OdpowiedzUsuń