piątek, 2 września 2016

[30-dniowe Wyzwanie Figurkowe] #2 Ulubiona gra bitewna?

Pytanie nr. 2: Ulubiona gra bitewna?

Na to pytanie nie umiem jednoznacznie odpowiedzieć. Każdy system lubię za coś innego i może w ten sposób odpowiem na pytanie:

Bolt Action : Dynamiczna rozgrywka, innowacyjna forma aktywacji jednostek. We Wrocławiu gdzie mieszkam jest spora i zaangażowana społeczność (chyba najbardziej aktywna i zajawkowa w jakiej miałem okazję być). No i IIWŚ zawsze znajdowała się w kręgu moich zainteresowań.
Warheim FS: Zawsze uwielbiałem klimat starego świata i Mordheima, ale sama Mordka była dla mnie trochę drętwa. Warheim jest bardzo rozbudowany pod względem prowadzenia kampanii, wyposażenia, zasad dodatkowych, ilości band, scenariuszy i to jest to co mnie w nim chyba najbardziej urzekło. Plus gra cały czas się rozwija co jest ogromną zaletą.
Warhammer FB: Tego systemu ogromnie mi szkoda, ale gdyby nie umarł chyba nie poznałbym innych. Mimo wszystko nie mam zamiaru pozbywać się figurek, a ostatnio nawet przetestowałem 9th Age i kupiłem podręcznik do piątej edycji, więc kto wie co się z tego rozwinie. A system lubię za klimat, skalę bitew i z sentymentu.
Lord of The Rings: Mój pierwszy system bitewny. Przez niektórych uważany za najgorszy, przez niektórych za najlepszy, dla mnie bardzo przyjemny mimo wad. Lubię świat Lotra, to pierwsza fantastyka jaką czytałem. Podobno GW chce wskrzesić ten system, a z tego co widziałem w Polsce powoli odradza się społeczność i powstaje liga. W planach mam odrestaurowanie mojej armii Haradu. 

X-wing: Gra, o której nic jak do tej pory na blogu nie pisałem, ale to się zmieni. Jej największymi zaletami są czas rozgrywki, największa obecnie społeczność graczy no i uniwersum SW. Należę nawet do klubu Space Cake Crew i byłem na kilkunastu turniejach, a w dobrym tygodniu udawało mi się zagrać 5-6 gier, co w przypadku jakiegokolwiek innego systemu bitewnego byłoby niemożliwe. 


Ostatnio po głowie chodzą mi kolejne systemy, więc być może za jakiś czas trzeba będzie listę zaktualizować :)
4 komentarze:

 1. Ciekawe spostrzeżenia i zawsze dobrze poczytać o różnych systemach =)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mordheim drętwy? Apage heretyku! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś musimy się ustawić na LoTRa, bo chętnie bym zagrał. Tylko muszę coś do niego pomalować najpierw :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo chętnie :) sam muszę sporo domalować/przemalować żeby nie było wstydu.

   Usuń