niedziela, 4 września 2016

[30-dniowe Wyzwanie Figurkowe] #4 Ulubiony film lub książka związana lub pasująca klimatem do uniwersum?

Pytanie nr, 4: Ulubiony film lub książka związana lub pasująca klimatem do uniwersum?

Piętno Potępienia James'a Wallis'a. Thriller w Starym Świecie, pełen kultów, mutantów i spisków. Czytałem to dawno temu i ostatnio chciałem znowu, ale po paru kartkach stwierdziłem, że nie chcę sobie psuć dobrych wspomnień o tej książce. Jednak z wiekiem pewne rzeczy odbiera się inaczej. Czytałem jeszcze sporo innych tytułów ze świata Warhammera i innych fantasy, ale niestety w pewnym momencie zacząłem w nich dostrzegać sporo uproszczeń, które później zniechęciły mnie do tej literatury. Już przyjemniej czytało się fluff z WFRP :)

Swego czasu czytałem też dużo książek wojennych i z tej kategorii najbardziej w pamięci zapadły trzy tytuły: "W księżycową jasną noc" i "Szrapnel" Williama Whartona oraz "Najdłuższy dzień" Corneliusa Ryana. 

Z filmów klasycznie Władca Pierścieni.

Na koniec może nie film ani książka, ale wspomnienia mojej cioci, która widziała sporo rzeczy typu spadające niemieckie samoloty, a potem szycie ubrań ze spadochronów ich pilotów, zatapianie transportera piechoty (chyba Hanomaga), czy płonący Wrocław (wtedy jeszcze Breslau). 

1 komentarz:

  1. Ja też lubiłem słuchać opowieści mojej babci z czasów wojny.

    OdpowiedzUsuń