czwartek, 27 lipca 2017

Unboxing Test of Honour starter set + Unarmoured Samurai

I finally have some time to write longer posts, so today I'd like to unbox Test of Honour starter set that I bought some time ago. I won't write about rules or anything like that, I will cover them in another post.

W końcu mam czas by napisać kilka dłuższych postów, więc dzisiaj chciałbym zrobić unboxing zestawu startowego do Test of Honour. Nie będę tu pisał o zasadach i tym podobnych rzeczach, nimi zajmę się w osobnym poście.

Below you can see how the box looks like. It's made from thick carboard that protects the content well. I really like the artwork on the front, but picture on the back... well let's say it's not that inviting.

Poniżej można zobaczyć jak wygląda pudełko. Jest wykonane z grubego kartonu, który dobrze zabezpiecza zawartość. Naprawdę podoba mi się grafika na froncie, ale zdjęcia na odwrocie... powiedzmy że nie są tak zachęcające.
Inside you'll find everything you need to play: rules, scenarios, dice, tokens, minis and even carboard 2D scenery.

W środku znajduje się wszystko co potrzebne do gry: zasady, scenariusze, żetony, figurki, a nawet kartonowe tereny 2D.Assembly guides, rules and scenarios. Everything well writtend and clear.

Instrukcje, zasady i scenariusze, wszystko dobrze i przejrzyście napisane.
The cards are standard size, but the dice are a little bit different with swords and X instead of numbers.

Karty są w standardowym rozmiarze, ale kości trochę się różnią od zwykłych i jak widać posiadają symbole miecza i X zamiast cyfr.

Mini quality is really good, besides easy to remove mould lines, there are no other flaws.

Jakość figurek jest naprawdę dobra, oprócz łatwych do usunięcia nadlewek nie znalazłem innych niedoskonałości.

As You can see each sprue gives you few options, besides regular pikemen there are parts to put together banner bearer, musicians and seargants.

Jak widać każda ramka daję kilka opcji, oprócz zwykłych pikinierów można skleić sztandarowego, muzyka czy sierżanta.
Missle troops can have bows or muskets.

Strzelców można skleić albo z łukami albo z muszkietami.
Samurai sprue gives a lot of options. Different weapons, different poses, different accesories and details, there is a lot of everything.

Ramka z Samurajami daję sporo możliwości. Różne bronie, różne pozy, różne dodatki, jest tego naprawdę dużo.I preordered my copy of the game and because of that I recived limited Unarmoured samurai mini (you can see him painted HERE). The mini is super cool in my opinion, I had a lot of fun painting it and it even became one of favourite models in my collection. Inside the blister pack you'll also find suitable upgrade card and standard 25mm Warlord Games base.

Swoją kopię gry zamówiłem w preorderze i z tego powodu dostałem figurkę nieopancerzonego samuraja (którą można zobaczyć pomalowaną TU). Figurka jest moim zdaniem mega ładna i stała się jedną z ulubionych w mojej kolekcji. W środku blisterka znajduje się odpowiednia karta i standardowa 25mm podstawka Warlord Games.

Half of the starter set assembled:

Połowa startera sklejona:15 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy zestaw i czekam na malowanie. Przyznam się, ze najbardziej podoba mi się metalowy model nieuzbrojonego samuraja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No mi też, dlatego następnym dodatkiem do bandy będzie prawdopodobnie box z metalowym roninem :)

   Usuń
 2. No to teraz malowanie - i granie :) Zapowiada się dobrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Grane już było, za niedługo postaram się podzielić wrażeniami z gry :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie :)

   Usuń
 4. Metalowy najfajniejszy. A tak z ciekawości, ile taka przyjemność kosztuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 157pln widziałem najtaniej i mój zestaw też tyle kosztował ;)

   Usuń
 5. Dominik san! Napisz czy zamierzasz robić cięciwy tym ashigaru z łukami? Robisz pół na pół łuki i arkebuzy czy jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiam się nad tym, ale jeśli tak to zawiąże im je już po pomalowaniu, na razie nie bardzo mam pomysł z czego je zrobić żeby nie wyglądały karykaturalnie. Z ramki strzelców skleiłem 4 łuczników (jeden z myślą o sierżancie) i jednego z muszkietem (nie za bardzo podoba mi się to że muszą turę czekać na przeładowanie). Połowę startera sprzedałem i chyba kupię Chōbei's Renegades albo Ronin Warband żeby trochę więcej różnorodności wprowadzić.

   Usuń
  2. Zawiążesz? A klejenie nie jest bardziej sensowne?

   Usuń
  3. Właśnie dlatego jeszcze tego nie robiłem, nie bardzo wiem jak się za to zabrać :D Widziałem gdzieś na grupie figurki, na których te cięciwy wyglądały świetnie, a były zrobione chyba z żyłki wędkarskiej 0,3mm i w to będę celował jak już znajdę jakiś tutorial jak to zamocować.

   Usuń
 6. Może nie być głupi także cienki drucik - jedna żyłka z oskórowanego kabelka. Myślę że kropelka da radę. Albo cienka nitka naciągnięta, potraktowana superklejem dla usztywnienia i doklejona po przycięciu. Sam jeszcze nie wiem jak ale na pewno będę kombinował cięciwy. Żyłka to dobra opcja tylko trzeba kupić całą szpulę, a do wykorzystania jest parę centymetrów raptem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny zestaw gra wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń