niedziela, 16 lipca 2017

Spectre Operations SAS Jungle Ops #1

First two guys for Spectre. I know they don't look spectacular, but their gear and faces have to be in camo and that makes them look plain. I also decided to make their bases simple without any vegetation, just drybrushed with ochre pigment to represent african/south american earth. 


Dwóch pierwszych gości do Spectre. Wiem że nie wyglądają spektakularnie, ale och osprzęt i twarze powinny być w camo, co sprawia że wyglądają dosyć monotonnie. Oprócz tego zdecydowałem dla odmiany zrobić jak najprostsze podstawki bez żadnej roślinności, tylko zdrybrushowane pigmentem w kolorze ochry by przedstawiały afrykańską/południowoamerykańską ziemię.


10 komentarzy:

 1. Bardzo fajni. Będziesz grał operatorami SAS? Ktoś robi cywilów/powstańców/innych przeciwników? Zastanawiam się nad Spectre, może Rosjan bym robił...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We Wrocławiu mamy praktycznie wszystko, poza bodajże African Militia (kwestia czasu pewnie). Ludzi którzy grają Kartelem, powstańcami z bliskiego wschodu czy innymi niedoświadczonymi przeciwnikami jest sporo i ze znalezieniem przeciwnika raczej nie ma problemu. Ja wybrałem SAS w tym stylu, bo pierwsze gry jakie chłopaki u nas grali reprezentowały laboratoria ukryte w Kolumbijskiej dżungli ew. polowania na bossów narkotykowych etc. Z drugiej strony do Spectre nie trzeba aż tylu modeli, więc ja na pewno coś pod bliski wschód i Afrykę zrobię + pewnie coś w stylu uniwersalnych deniable operators. Zresztą już do mnie jadą figurki z Task Force Nomad pod pustynne konflikty, a ich akurat można użyć jako wiele sił specjalnych czy najemników.

   Usuń
 2. Super malowanie, podoba mi się szczególnie zakurzenie na nogach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czadowo wyszli. DPM klasa. Zdradzisz jak malowałeś twarze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Figurki dostały bronze green surface primer od vallejo jako podkład i to posłużyło za bazę. Potem chyba delikatnie zwashowałem czarnym i zrobiłem coś w stylu plam/pasków z reflective green też od VMC. Na to poszedł glaze z kislev flesh w uszy, i zagłębienia, a potem pomalowałem oczy :)

   Usuń
 4. Podobają się! Super maskowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Dzięki, poczekaj na grupowe fotki, tam dopiero będzie monotonia ;)

   Usuń