środa, 28 czerwca 2017

Unboxing Warlord Games German grenadiers

Quick unboxing today. This time box of Warlord Games German grenadiers that I won in local Bolt Action league few months ago.

Dzisiaj szybki unboxing. Tym razem pudełko niemieckich grenadierów od Warlord Games, które wygrałem w lokalnej lidze Bolt Action (tutaj moje małe podsumowanie tej ligi) kilka miesięcy temu.

First strange thing was that the box wasn't wrapped in plastic foil, just like WG older boxes.

Pierwszą dziwną rzeczą był brak folii na pudełku, zupełnie jak w starszych zestawach WG.


On the back of the box there is as always a bit of history, painting schemes and picture of decal sheet.

Na odwrocie kartonowego pudełka znajduje się jak zwykle trochę historii, schematy malowania i zdjęcie kalkomanii.

Nice thing is this small booklet/kind of assembly guide with all the parts numbered and named. 

Fajną rzeczą jest ta mała broszurka z ponumerowanymi i podpisanymi poszczególnymi częściami.


On the back there are few exapmles of paited minis with different weapons and short text with description. Great thing for beginner painters.

Na jej odwrocie kilka przykładów pomalowanych figurek z różnymi opcjami uzbrojenia i krótkim tekstem opisu. Fajna sprawa dla początkujących malarzy.


There are five identical sprues inside with six bodies and a lot of equipment options on each of them. Besides standard soldiers equipped with rifles, SMGs, assault rifles and Panzerfausts the kit allows to build lieutenant (even with iron cross), spotter/observer or sniper.

W pudełku znajduje się pięć identycznych plastikowych ramek z sześcioma tułowiami i mnóstwem sprzętu na każdej. Oprócz zwykłych żołnierzy z karabinami, pistoletami maszynowymi, karabinami szturmowymi i panzerfaustami zestaw daje opcje złożenia dowódcy (nawet z krzyżem żelaznym), spottera/obserwatora czy snajpera.


The quality is really good, there are of course some mould lines, but they are easy to get rid of. I also like the poses, they are far more dynamic then some of the older WG plastic infantry. All the different weapons and equipment allows you to make every soldier unique, and to customize your force. There are actually so many pieces that with all the leftover bits you can make a big pile of equipment (pretty good idea for an objective). 

Jakość wykonania jest naprawdę dobra, oczywiście znajdzie się trochę linii podziału, ale nie są one trudne do usunięcia. Podobają mi się również pozy, są dużo bardziej dynamiczne niż te ze starszych zestawów WG. Wszystkie części pozwalają na sklejenie każdego grenadiera w wyjątkowy sposób. Tak naprawdę po klejeniu zostaje tyle bitsów, że można z tego zrobić całkiem dużą kupkę niemieckiego szpeju (niezły pomysł na objective).My box was sadly missing the decal sheet, which I don't usually use, but still would like to have it, even as a guide on size and colour of the insignia.

W moim pudełku niestety nie było kalkomanii, których zazwyczaj i tak nie uzywam, ale mimo wszystko wolałbym mieć, choćby jako wzór przy malowaniu oznaczeń itp.

Generally speaking this kit is great and I highly recommend it for new Bolt Action German players and all those who want to expand their force.

Podsumowując zestaw jest świetny i polecam go wszystkim, którzy chcieliby zacząć granie armią niemiecką w Bolt Action.

10 komentarzy:

 1. Też niedługo mnie to czeka modele fajne do malowania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo przyjemnie mi się ich maluje i fajne dają możliwości konwersji.

   Usuń
 2. Zestaw jest po prostu ŚWIETNY. W pełni docenić go jednak może jedynie ktoś kto wcześniej sklejał starych plastikowych Niemców. Droga przez mękę to jedyne co mi wtedy przychodziło na myśl...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, w porównaniu do pierwszych plastikowych Niemców to niebo a ziemia.

   Usuń
 3. Dzięki za in boxa, mam już od pół roku chrapkę na ten box i jak się trochę wygrzebie z zalegających modeli to kupię :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny zestaw i fajny unboxing. Niefajna frakcja ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze powiedziawszy to wybrałem Niemców ze względu na kamuflaże zarówno na piechocie jak i sprzęcie, nie wkręcam się ideologicznie w żaden sposób, bo nie dałoby się w Bolta (i w zasadzie każdą inną grę historyczną) grać ;)

   Usuń
 5. Genialny zestaw, dobrze mi się go sprzedawało :)

  OdpowiedzUsuń
 6. snajpera zrobisz ale konieczna konwersja oczywiście. Na ramkach grenadierów nie ma broni z celownikiem optycznym

  OdpowiedzUsuń