piątek, 16 czerwca 2017

Unboxing Spectre Miniatures SAS jungle ops & Task force operators - Alfa

Today something a little bit different, unboxing of... modern war minis. I was interetsed in Spectre Operations for a while and when some people from my local gaming group started playing it I decided to order few minis. I chose SAS jungle ops and two snipers to accompany them.

Dzisiaj coś trochę innego, mianowicie unboxing figurek w klimacie... współczesnej wojny. Obserwowałem system Spectre Operations od jakiegoś czasu i gdy nagle we Wrocławiu zebrała się całkiem pokaźna ilość graczy, postanowiłem dołączyć się do jednego zamówienia i wziąć kilka figurek na próbę. Wybór padł na SAS w dżunglowym oporządzeniu i do tego dwóch snajperów.


Minis came in nice, small blister packs with standard sponge. On the back of blisters you can find some basic info about Spectre Miniatures.

Figurki przyszły zapakowane w fajne, małe blisterki z klasyczną gąbką. Na odwrocie każdego z nich znajdziemy podstawowe informacje o Spectre Miniatures.

When it comes to quality I have nothing to complain about, it's really good and you won't have much work preparing them for painting. Some parts like barrels are rather fiddly, so you have to watch out to not break them (especially in sniper rifles).

Jeśli chodzi o jakość wykonania, to jak na metal jest bardzo dobra, nie ma z nimi dużo roboty podczas przygotowania do malowania. Trzeba natomiast uważać na lufy i tego typu elementy, bo są proporcjonalne, czyli cienkie (szczególnie w karabinach snajperskich).
In my opinion the design and poses are superb and a bit more proportional then those from other producents. It seems that designers and sculptors were inspired by real soldiers and their way of moving.

Same wzory i pozy są moim zdaniem rewelacyjne i trochę bardziej proporcjonalne od innych figurek w skali 28mm. Widać że rzeźbiarze inspirowali się mocno autentycznymi postawami i pozycjami żołnierzy.
Below small comparison with Warlord games metal and Gripping Beast plastic.

Tutaj małe porównanie z metalową figurką Warlord Games i plastikiem od Gripping Beast.


I'll try to show you some painted minis soon, I really want to get them on my workbench as soon as possible.

Za niedługo postaram się pokazać jakąś pomalowaną figurkę bo nie mogę się doczekać by wziąć coś z tego na warsztat.

12 komentarzy:

 1. Piękne ludki, a co najważniejsze zupełnie nie martwię sie o ich pomalowanie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam plan by szybko ich skończyć, mam nadzieję że się uda ;)

   Usuń
 2. Ho, ho. Faktycznie nowość i to bardzo ładna :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Strasznie mi się podobają te figurki, mają w sobie ten filmowo-wojenny klimat :)

   Usuń
 3. Super sprawa, sam zerkam na Spectre Operations z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za niedługo wyląduje u mnie podręcznik, więc na pewno podzielę się wrażeniami z lektury :)

   Usuń
 4. Czytam właśnie książkę o kartelach narkotykowych z Meksyku. Wydaje się, że przy obecnym kształcie społeczeństwa, jedyne co da się konstruktywnego zrobić z tą sytuacją, to oprzeć na niej bitewniaka. I takim tytułem wydaje się być Spectre Operations.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. On dokładnie do odgrywania takich scenariuszy został zrobiony, zresztą pierwszą grę jaką widziałem na żywo był scenariusz gdzie sicarios mieli osłaniać bossa narkotykowego uciekającego SUVem. Ale widziałem też raport z gry Najemnicy vs. ISIS :P

   Usuń
  2. Też dobre! Wychodzi na to, że współczesne akcje zbrojne odbywają się w skali skirmish.

   Usuń
 5. They look good, waiting for more!

  OdpowiedzUsuń