środa, 12 października 2016

Unboxing Rubicon Models Sd.Kfz. 305 Opel Blitz

Dzisiaj unboxing modelu, na który czaiłem się od dłuższego czasu. To mój pierwszy pojazd od Rubicon Models, ale już wiem że nie ostatni.

Model zapakowany w kartonowym, niezafoliowanym pudełku w charakterystycznej dla Rubikonu stylistyce. Na zdjęciu znajduje się wizualizacja, a nie zdjęcie rzeczywistego modelu, ale na stronie producenta każdy model jest dobrze obfotografowany,

Z tyłu znajduje się krótki rys historyczny, przykład malowania  i to co najfajniejsze czyli schemat kalkomanii.

Wypraski znajdują się w folii, podobnie jak kalki, co szczególnie w przypadku tych drugich cieszy, bo z tego co wiem nie powinno się ich trzymać niezabezpieczonych bo się niszczą z czasem, tracąc właściwości.

Kalkomanie pozwalają na oklejenie modelu jako standardowa ciężarówka, ambulans albo wóz z paliwem. Oprócz tego są symbole Afrika Korps.

Instrukcja jest bardzo czytelna i wydrukowana na grubszym papierze. 

Niektóre elementy są nawet kolorowe, co ma ułatwiać klejenie i oznaczać kolejność składania.


Model znajduje się na dwóch wypraskach wykonanych ze standardowego plastiku. Jakość materiału i samych części jest bardzo dobra. Detale są ostre i nie ma trudnych do usunięcia nadlewek.


Zestaw pozwala złożyć Opla w wariancie ze złożoną lub rozłożoną plandeką. Oprócz tego znajdziemy kilka opcjonalnych drobiazgów takich jak kilof, kanistry, dodatkowe światło szukające, ławki na pakę czy trójkąty sygnalizacyjne. Cieszy mnie też bardzo obecność kierowcy i pasażera na ramkach.


To co zasługuje na szczególne uznanie to kabina, która jest odlana jako jeden element i wygląda bardzo dobrze. Kabina została też przyklejona do kawałka kartonu, co miało ją zabezpieczyć.
Podsumowując polecam ten model, ciężko doszukać się na nim jakichkolwiek wad. Jedyne czego brakuje to szyb, więc jak komuś zależy to musi sobie dorobić samemu z folii, czy czegoś podobnego, ale Rubicon w instrukcji zamieścił szablon w skali, więc to nie będzie specjalnym problemem.

12 komentarzy:

 1. Fajny model, coraz bardziej modelarz skali 1/56 może czuć się dopieszczony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie, szczególnie jak popatrzy się na plany wydawnicze Rubicona :)

   Usuń
 2. Ten Opel nie mógł Ci się nie spodobać. Ja już myślę powoli nad drugim :-) Które to jest stelaż MG?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trójkąt oznaczony a14 lub a15 w instrukcji. W sumie nie wiem czy stelaż to dobre słowo :p

   Usuń
  2. To jest trojkat na dach informujący o tym czy opel coś ciągnie za sobą czy nie. Odpowiednio złożony lub rozłożony :)

   Usuń
  3. Przysiągłbym, że widziałem model w którym na pace stał grenadier z MG42, którego opierał o ten trójkąt :O No ale dzięki, dobrze wiedzieć takie rzeczy :) Zaraz edytuję posta.

   Usuń
  4. Ja tam sie na tym akurat nie znam, ale tak napisali w dołączonej instrukcji :)

   Usuń