środa, 26 października 2016

Cysterny kolejowe

Ponad miesiąc temu wpadła mi w ręce taka plastikowa kolejka elektryczna, która skalą bardzo dobrze pasuje do Bolt Action. Kolejka nie jest moja, ale gościć będzie na moim stole, a dodatkowo prawdopodobnie weźmie udział w ostatnim scenariuszu wrocławskiej kampanii Bolt Action, którą prowadzi Planszóweczka. Wbrew pozorom malowałem te dwa wagony całkiem długo, ale jestem zadowolony z efektu, a do tego przetestowałem używanie washy nakładanych z aerografu. W następnej kolejności na warsztat wjedzie lokomotywa i wagon z węglem, a potem chyba tory, których w ostateczności można użyć niepomalowanych. Na zdjęciach dla skali LMG team.


Niewykluczone, że w przyszłości wagony dostaną jeszcze jakieś zacieki itp. ale na razie goni mnie czas więc musiałem odpuścić takie bajery.

10 komentarzy:

 1. Tak z ciekawosci.. po co washe z aero ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałem to na jednym tutorialu malarskim i postanowiłem spróbować. Działa zupełnie inaczej niż wash nakładany pędzlem, można robić dokładne i równe cieniowanie wybranych miejsc, bez zalewania. Taki Nuln Oil jaki był tu użyty fajnie też może modulować bazowy kolor. No i jest zdecydowanie szybciej i oszczędniej z ilością farby :)

   Usuń
  2. Zgodzę się, wash z aero to zupełnie inna bajka :)

   Usuń
  3. Jakis trop czy znajde to na YT, bo mnie temat zaciekawil...

   Usuń
  4. Normalne washe GW czy Vallejo, lejesz do aero, i bez rozcieńczania psikasz. Kładzie się idealnie.

   Usuń
 2. Do scenariusza będą ok, ale dla pełnego efektu proponuję potraktować je Streaking Grime i Rusty Effect z MIG'a lub innymi podobnymi specyfikami do brudzingu ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zdążę pomalować do rozpoczęcia ostatniego scenariusza lokomotywę i będę miał jeszcze trochę czasu, to zacieki też będą :)

   Usuń
 3. Widać, że poświęciłeś na nie sporo czasu :)

  OdpowiedzUsuń