poniedziałek, 25 lipca 2016

Kult dzieci zagłady vs. Mroczni Elfowie z Naggaroth

Miałem w ten weekend okazję rozegrać dwie bardzo fajne potyczki w Warheim Fantasy Skirmish,a to raport z pierwszej z nich. Nie grałem w ten system dawno. Tak dawno, że to były moje pierwsze gry w edycję 2K6. Z przeciwnikiem podeszliśmy do wszystkiego bardzo na luzie i potraktowaliśmy starcie jako rozgrzewkę i przypomnienie zasad.

Ja zagrałem Kultem Dzieci Zagłady:

WTAJEMNICZONY:
Stygmat Nurgla: Kwasowa Wydzielina ( +1 WT, przeciwnicy w WW -1 do trafienia)
Kostur, Sztylet
Czar numer 1 (wchodzi na 6+, 12' zasięgu, cel testuje WT, jak nie zda traci punkt ŻW)
90zk

AKOLITA:
Stygmat Nurgla: Bestia o tysiącach... (bez efektu)
Miecz, Tarcza
65zk

AKOLITA:
Stygmat Nurgla: Przyssawki (wspinaczka bez testowania)
Broń wielka, Lekki pancerz, Hełm
70zk

OPĘTANY:
Stygmaty Nurgla x3: Welogłowy (+K3 głowy, liczba ataków =liczba głów, dostałem dodatkowy atak)
                                  Wrzody (bez efektu)
                                  Rój much (-1do trafienia w WW)
180zk

PLAGOGOR:
Stygmat Nurgla: Dodatkowa kończyna (bez efektu)
Wielka Broń, Sztylet
55zk

KULTYSTA:
Miecz, Tarcza
40zk

Łącznie równe 500zk


Mój przeciwnik wybrał kompanię Mrocznych Elfów z Naggaroth:

SZLACHCIC
Miecz, Tarcza, Kusza powtarzalna, Średni pancerz
130zk

WIESZCZKA KHAINA
Sztylet, Kostur
Czar numer 5 (wchodzi na 7+, 18" zasięgu, hit z siłą K6)
65ZK

KORSARZ
Sztylet, Pistolet strzałkowy powtarzalny, Płaszcz z łusek morskiego smoka, Średni pancerz
70zk

EGZEKUTOR
Sztylet, Draich
60zk

3xWIDMO
Szylet, Kusza powtarzalna
150zk

Łącznie 500zk

PRZED BITWĄ

Graliśmy scenariusz POZA MURAMI nr. 54 ZAGINONE KOSZTOWNOŚCI (K3+1 znaczniki na stole, wygrywa ten kto zdobędzie ponad połowę, albo przeciwnik nie zda testu rozbicia). W rzucie na pogodę wypadło 11, więc graliśmy w czasie pogodnego dnia. W rzucie na ilość znaczników wypadło 5, czyli łącznie na stole były aż cztery. Jako, że graliśmy dla przypomnienia to postanowiliśmy kłaść znaczniki w dowolnym elemencie terenu, a nie tylko przy drzewach, jak to było opisane w scenariuszu.


Rozmieszczenie znaczników:Po tym wszystkim nadszedł czas na rozstawienie band, pierwsze były elfy.


Następnie kult Nurgla.


TURA PIERWSZA

KULT DZIECI ZAGŁADY:

Poruszam się wszystkim jak najszybciej do przodu, dzieląc siły na dwie części. Planuję zdobyć znacznik w zrujnowanym domku po prawej stronie stołu oraz pod arkadami po lewej. W Następnych turach chciałem odebrać elfom jeden znacznik, najprawdopodobniej ten ze studni. Plagogor korzystając ze swojej szybkości oraz zasady pozwalającej poruszać się po terenach leśnych bez kar, zajmuje pozycję bardzo blisko znacznik.MROCZNI ELFOWIE Z NAGGAROTH:

Elfy również poruszają się do przodu, starając zajmować pozycje do strzelania na następne tury. Mój przeciwnik ewidentnie olewa znacznik pod arkadami i stara się zająć ten na piętrze zrujnowanego domu oraz zatopiony w studni.


Elfy nie muszą się bać ostrzału ani chwilowo magii, więc idą środkiem drogi.TURA DRUGA

KULT DZIECI ZAGŁADY:
Akolita z mieczem podbiega do znacznika pod arkadami, ale nie może go jeszcze podnieść. 


Plagogor podchodzi do znacznik, zbiera go, a potem wraca w cover, gdzie znajduje się już Kultysta oraz Akolita z dwurakiem.Opętany biegnie schować się za beczkami i czeka na ofiary z elfów. Wtajemniczony zajmuje miejsce w ruinach, skąd będzie mógł rzucać zaklęcia w kolejnych turach (widać go w tle poniższego zdjęcia).


MROCZNI ELFOWIE Z NAGGAROTH:

Wieszczka i Egzekutor prą do przodu, podobnie jak jeden elf z grupy Widm. Temu ostatniemu udaje się zająć pozycję, która pozwala mu strzelić do Opętanego bez covera.
Z tej strony stołu elfy również starają się zająć jak najlepsze pozycje do strzelania. Nie ma się co dziwić, mają na tym polu niemałą przewagę. W fazie magii Wieszczka próbuje rzucić pocisk w opętanego, rzuca 7 na kostkach, ale ja uzyskuję ten sam wynik i rozpraszam czar. Faza strzelania. Niestety (dla elfów ofc) Chaośnicy są dobrze pochowani za osłonami i strzelanie nie odnosi sukcesu.
TURA TRZECIA:

KULT DZIECI ZAGŁADY:

Przeciwko bandom strzelającym trzeba grac bardzo asekuracyjnie i tak też zrobiłem. Wtajemniczonym wybiegłem w stronę domku gdzie chował się Plagogor. Kultysta i Akolita zajmują miejsce za beczkami, gotowi szarżować w następnej turze.


Opętanym postanawiam biec w stronę centrum stołu i większości elfów, tak aby jak największą ilością figurek dojść do walki, dopóki Egzekutor i Czarodziejka są daleko. Chowam się więc nim pod arkadami domku, na piętrze którego wciąż jest znacznik. Mój Wtajemniczony biegł w tej turze, więc nie poczarowałem. Strzelania nie mam wcale, więc na tym kończy się moja tura.MROCZNI ELFOWIE Z NAGGAROTH:

Elfy dokonują niewielkich korekt pozycji. W fazie magii Wieszczka ponownie próbuje rzucić pocisk, rzuca 5+2, a ja 4+3 (dokładnie tak samo jak w poprzedniej turze), więc rozpraszam.


Widmo strzela do Akolity z tarczą, który ma znacznik i nie mógł przebiec do osłony. Strzał trafia, ale nie rani. Korsarz strzela z pistoletu do Opętanego, bez kar za ruch i zasięg i udaje mu się trafić, a nawet zranić. Całe szczęście mutant ma więcej niż jeden punkt ŻW.


TURA CZWARTA

KULT DZIECI ZAGŁADY:

Nareszcie nadchodzi czas na szarże, Akolita ładuje się przez murek w Widmo, które (który?) stoi i strzela, trafia, ale nie rani. Opętany rozjuszony po stracie punktu zdrowia szarżuje na korsarza, który również odpowiada na szarżę reakcją stać i strzelać, ale nie trafia. Resztą figurek ruszam się za covery i staram się podejść jak najbliżej elfów, bez narażania się na czyste strzały. Akolita z dwurakiem przebiega przez drogę w miejsce gdzie jeszcze przed chwilą stał opętany i czeka na ruch Szlachcica Mrocznych Elfów.


W fazie magii rzucam mój czar na Widmo, które nie zdaje testu i zostaje powalone.

Walki przebiegają po mojej myśli. akolita eliminuje Widmo, a Opętany ze swoją ogromną jak na tę grę ilością ataków Korsarza. W tym momencie Elfy muszą już zdawać test rozbicia na początku swojej tury.MROCZNI ELFOWIE Z NAGGAROTH:

Elfy zdają test CP i nie opuszczają pola bitwy z podkulonym ogonem. Na Akolitę szarżuje Egzekutor, a na Opętanego Szlachcic. Powalone Widmo staje się ogłuszone. Nieruszony stronnik elfów Przemieszcza się by strzelać do mojego dowódcy. W fazie magii elfów dzieje się dokładnie to samo co do tej pory.


W walce nic się nie dzieje Egzekutor nie rani Akolity, a ten nawet nie trafia.


Również szlachcicowi nie udaje się zranić Opętanego. Ten z kolei oddaje i trafia dwa razy, z czego Szlachcic paruje jeden atak. Ten który przeszedł rani, a następnie powala na ziemię Elfa.


TURA PIĄTA


KULT DZIECI ZAGŁADY:

Akolita szarżuje na leżącego Szlachcica (nie wiem po co, chyba włączył mi się bloodlust, bo Opętany sam by go dobił), a plagogor na oszołomione Widmo. Kultysta przeskakuje płotek za zwierzoczłekiem i chowa się za krzakiem przed wzrokiem ostatniego Widma. Wtajemniczony stoi w miejscu, gotów czarować.


W fazie magii Wtajemniczony próbuje rzucić czar na ostatniego stronnika, ale mu się nie udaje.
Walka przebiega tak jak przewidywałem, czyli dobijam i Szlachcica i Widmo. Akolita dalej walczy z Egzekutorem, ale żaden z nich nie trafia.MROCZNI ELFOWIE Z NAGGAROTH:

W tej turze Elfy skupiły się na dostawaniu batów. Wieszczka znowu się nie popisała i nie rzuciła czaru. Egzekutor za to powalił akolitę, który traci znacznik. Widmo strzela do Wtajemniczonego i nie trafia.

TURA SZÓSTA

KULT DZIECI ZAGŁADY: 

Plagogor podchodzi do studni i zgarnia znacznik, więc znowu mam dwa.

 

 Akolita biegnie do ruin domku  z myślą o wspinaczce w nastepnej turze. Kultysta wciąż się chowa. Opętany przebiega pod arkadami i wywiera presję na Wieszczce, by ta zmieniła pozycję.


Wtajemniczony próbuje dobić oszołomionego elfa, ale nie udaje mu się rzucić czaru.

W walce ginie mój Akolita, dobity przez Egzekutora.

MROCZNI ELFOWIE Z NAGGAROTH:
Elfy ponownie zdają test rozbicia i walczą dalej. Wieszczka zmienia pozycję by rzucać swój magiczny pocisk w nadchodzącego, drugiego Akolitę, a Egzekutor osłania jej plecy i boki. Tym razem Czarodziejce udaje się rzucić czar, ale nie zadaje obrażeń.


TURA SIÓDMA

KULT DZIECI ZAGŁADY: 

Szarżuję Plagogorem na Widmo. Akolita wchodzi do Domku, ale nie zajmuje zbyt dobrej pozycji i naraża się na magiczny pocisk. Wtajemniczony wychodzi w końcu zza płotu by wspierać magią,a kultysta zajmuje pozycję niedaleko

Plagogor rozniósł ostatnie Widmo, stając się MVP meczu. Opętany obiega duże ruiny i staje w ich wejściu. Pętla wokół dwóch ostatnich elfów zacieśnia się.


MROCZNI ELFOWIE Z NAGGAROTH:

Elfy wciąż nie uciekają. Egzekutor ustawia się tak by osłaniać Wieszczkę przed szarżą Opętanego. Czarka rzuca zaklęcie, wrzucając kostki do studni i tym razem sensacja, bo jej się to udaje. Akolita w domku leży ogłuszony. TURA ÓSMA

KULT DZIECI ZAGŁADY: 

Opętany szarżuje na Ezgzekutora. Kultysta podbiega do muru,a Plagogor równolegle do niego. Akolita wstaje i wspina się (dzięki stygmatowi nie musi testować) na pierwsze piętro razem z Wtajemniczonym.

W walce Opętany nie ma litości dla Egzekutora i miażdży go.


MROCZNI ELFOWIE Z NAGGAROTH:

W tej turze Elfy w końcu nie zdają testu rozbicia i gra kończy się zwycięstwem Chaosu spod znaku Nurgla.Dziękuję Krzyśkowi, mojemu przeciwnikowi za super gierkę (pozdro & poćwicz). Fajnie było po tak długim czasie przypomnieć sobie ten świetny system, nie mogę doczekać się jakiejś kampanii. Następnego dnia mieliśmy taką zajawkę, że zagraliśmy drugą grę, tym razem przeprowadzając całą fazę po potyczce, ale nie było czasu robić zdjęć, więc nie będzie z tego raportu.

10 komentarzy:

 1. No to czekam na kolejne, równie ciekawe i fajne raporty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet miał być kolejny, bo grałem z innym przeciwnikiem i jego bestiami spod znaku Nurgla, ale przegrałem w 3 turze, więc nie było co pisać :)

   Usuń
 2. Raport super i bardzo ciekawy, więc czekam na kolejne =)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne raporty - nie próżnujesz :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Korzystam, że mam więcej czasu i gram ile mogę :)

   Usuń
 4. Raport mega :) do kawy jak znalazł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny raport! Kiedy następny?? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń