czwartek, 9 listopada 2017

Unboxing GW Magewrath Throne

I've had this kit lying around for quite some time and to motivate myself to finally build and paint it I've decided to do a quick review.

Ten zestaw leżał u mnie zamknięty w pudełku już od dość dawna i żeby się zmotywować do sklejenia i pomalowania go postanowiłem zacząć od krótkiej recenzji.As you can see on the backside of the cardboard box there are pictures of some details and paint scheme. I will be painting mine totally different, I want to match the paintjob to my Deathknell Watch.

Jak widać na odwrocie małego kartonowego pudełka znajdują się zdjęcia detali i schemat kolorystyczny. Swój zestaw będę malował w zupełnie inny sposób, chcę kolorystykę dopasowac do tej z Deathknell Watch.

There are no spoge seperators inside the box and the parts are already cut out from the sprues and everything was lying loose. That resulted in one of the bolts on the base being already broken.

W środku pudełka nie ma żadnych gąbek a części są od razu wycięte z wyprasek i wszystko leży sobie luzem. To spowodowało że jeden bolców/kolców na podstawie był złamany.


The quality is good, but prepare for some gap filling and removing the mould lines before painting. The plastic is a lot harder than that used for GW minis, which is good for scenery but makes working with it a little bit harder.

Jakość jest dobra, ale trzeba się przygotować na zalepianie szpar i usuwanie linii podziału przed malowaniem. Plastik jest dużo twardszy niż w przypadku figurek GW, co w przypadku trenów jest dobre, ale pracowanie z nim może być trochę trudniejsze.

I can really recommend this kit, especially that it's pretty cheap considering GW prices. If it wasn;t the big gap beetwen the gargoyles halves I would be 100% pleased with it.

Mogę z czystym sumieniem polecić ten zestaw, gdyby nie brzydkie szpary pomiędzy połówkami gargulców byłbym w 100% zadowolony.

14 komentarzy:

 1. Właśnie przeglądałem oferty terenów od GW i rozważałem kupno Magewrath Throne, gdy na FB pojawiło się, że właśnie go odpakowałeś! Nie ma to jak wyczucie czasu =D
  Zastanawiam się nad wielkością podstawy pod tronem i pod gargulcami - czy da radę ustawić tam 5 figurek, tj. 3 na środku i po 1 po bokach?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na samą podstawę spokojnie, na siedzisko tronu wchodzi podstawka 25x25mm z lekkim luzem. Wrzucę zdjęcia pomalowanego prawdopodobnie w tym miesiącu to zrobię zdjęcie z ludkiem.

   Usuń
 2. Zastanawiałem się nad kupnem tego zestawu i chwilowo z niego zrezygnowałem. Czekam na efekt prac z pędzlem w ręku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Malowanie będzie proste, postaram się w tym miesiącu skończyć i wrzucić fotki :)

   Usuń
 3. Nie jestem fanem produktów z logo AoS ale ten tron wygląda super :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja niby też nie, ale ten tren bardzo stylistyką pasuje do plastikowych terenów GW z czasów 8 edycji i dlatego wziąłem. Myślę że to nie ostatni zakup do fantasy od nich ;)

   Usuń
 4. Miałem kiedyś kupić, jako fulcrum do "Storm of magic". Wtedy ta figurka wyglądała trochę inaczej.
  A potem przestałem grać w battla.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz to pasuje idealnie na mój stół do WFS/WFB :)

   Usuń
 5. Tron wyglądana bardzo fajnie. Teraz czekam na nowe foty, ale tym razem pomalowanego zestawu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wydaje się być świetnym pomysłem pod jakąs rozbudowaną dioramę. Dzięki za unboxing!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, jakieś armies on parade czy coś takiego ;)

   Usuń