poniedziałek, 21 listopada 2016

Unboxing Waffen-SS 75mm Pak 40

Ostatnio w bardzo dobrej cenie udało mi się dorwać taki oto blister z Pakiem 40 w wersji z załogą Waffen-SS. Jest to nowsza wersja tego modelu z czteroosobową załogą. Model jest całkiem nieźle odlany, ale bez kilku baboli się nie obyło. Oprócz tego metalowe (czyli wszystkie) części modelu są pokryte ogromną ilością separatora i dosłownie ślizgają się w palcach.

Figurki zapakowane są w standardowy dla Warlord Games blister z gąbeczką:


Samo działo składa się z dziewięciu części, które trzeba oczyścić z nadlewek i nadmiarowych kawałków metalu.Oczywiście nie ma instrukcji i przed złożeniem warto dokładnie przyjrzeć się zdjęciom sklejonego działa na stronie Warlorda, których całe szczęście jest całkiem sporo. Niby tylko dziewięć części, ale już widziałem kilka źle sklejonych Paków.

Niestety lufa mojego działa jest trochę skrzywiona, a ciężko wyprostować idealnie takie elementy.

Załoga jest akurat całkiem dobrze wykonana, jak widać nie ma zbyt wielu nadlewek. Trochę nie podoba mi się jedynie poza siedzącego gościa, ale to kwestia rzeźby a nie wykonania.


Oprócz działa i załogi w blistrze znajdują się dwie łuski po pociskach co jest fajnym dodatkiem, który jednak nie może się równać ze skrzyniami na amunicję jakie były w haubicy. Zdecydowanie wrzucę na podstawkę jakieś graty i skrzynki na amunicję z German Stowage Set.


3 komentarze:

  1. Miałem podobny problem z lufą mojego paka ;-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Sklejałem już dwa PaKi, oba źle ;D To jest chyba najgorszy metalowy model z jakim kiedykolwiek pracowałem. Istny koszmar :-)

    OdpowiedzUsuń