środa, 9 listopada 2016

Unboxing PHR Medusa & Triton-X

Dzisiaj szybki unboxing bardzo fajnego blisterka do Dropzone Commandera. Medusy to kobiety o szczególnych zdolnościach wybierane spośród elitarnego Sirens Corps, a na polu bitwy poruszają się na chmurze nanorobotów, które jednocześnie są ich bronią. Na specjalne potrzeby tych jednostek stworzono wariant lekkiego transportowca Triton czyli Triton-X. W grze to bardzo uniwersalna jednostka o dużych możliwościach, ale o tym więcej w nadchodzącym wpisie dokładnie opisującym Post Human Republic.

Figurki wykonane są z żywicy i zapakowane w standardowy blister z gąbką zabezpieczającą, która różni się od tej innych producentów. Otarć na pojazdach się nią nie zrobi.Triton-X składa się z pięciu części i dwóch opcjonalnych minigunów. Oprócz tego w zestawie znajduje się standardowa podstawka dla małego latacza, której nie można nic zarzucić, a nawet jest zabezpieczona folią samoprzylepną. Jakość odlewu jest dobra, ale nie obyło się bez kilku nadlewek i niedoróbek, które jednak nie rzucają się mocno w oczy. Chwila z nożykiem i powinno być spoko. Oprócz tego warto szpikulcem lub igłą poprawić kilka z tych dziurek na kadłubie bo mogą być zaślepione i nie będzie osiadał w nich pin wash.


Medusa odlana jest jako jeden element łącznie z podstawką. Jak widać podstawka jest nierówna, ale są to nadlewki, a nie ubytki więc łatwo to zeszlifować. Obawiałem się jak będzie wyglądał detal tych robotów, ale akurat na nich oprócz kilku nitek żywicy nic nie znalazłem. Sama sylwetka Medusy jest świetnie zrobiona, a jej twarz posiada nawet rysy, co przy postaci która ma 10mm wysokości robi wrażenie. Niestety fotografowanie twarzy w tej skali jest jak robienie zdjęć ziarnku piasku i nie mogłem złapać focusa. Jak pomaluję to będzie lepiej widać.Podsumowując jestem ogólnie zadowolony, ale widać że dostałem jeden z wcześniejszych odlewów tego modelu, bo wypada trochę słabiej względem nowszych.

3 komentarze: