środa, 1 lutego 2017

January 2017 summary // podsumowanie stycznia 2017

Time has come to make last months summary. January was quite good in terms of modelling and painitng. I managed to paint few new minis, play some games and even work on some new terrain pieces. I was also asked to paint few vehicles for Bolt Action as a comission and I;m really happy how they turned out (and so is their owner :p). Without further ado:

Najwyższy czas na podsumowanie tego miesiąca, a jest co pdsumowywać! Styczeń był dla mnie modelarsko całkiem udany pomimo braków czasu. Udało mi się pomalować dużo modeli do różnych gier, trochę pograć i porobić terenów. Dostałem też trochę przypadkiem zlecenie na malowanie pojazdów do Bolta i jestem bardzo zadowolony z efektu (właściciel też :p ). Bez przedłużania:

Bolt Action:
Bund deutscher mädel medic // Sanitariuszka BDM
Hitlerjugend #1
Little Helga
Hitlerjugend #3
Sdkfz. 251/10 Ausf.D
PanzerFranz
Little Hans
Hitlerjugend squad

Lord of The Rings:
Hasharin

Warheim FS
Dreg Andrei

Dropzone Commander
PHR 500 points army

Figurkowy Karnawał Blogowy                
Opowieść

In february I'll publish few unboxings and of course some new painted minis. I also want to make tutorial on how I painted skin on my dregs. There is also one bigger piece of terrain that needs few touch-ups here and there and I think I'll manage to post photos this month. As you can see there will be definitely much going on! As always I want to thank all visitors :)
W przyszłym miesiącu na pewno pojawi się kilka zaległych unboxingów i parę czekających na zdjęcia modeli. Mam też tutorial, do którego muszę przygotować opis  i nowy teren, który
wymaga jeszcze kilku poprawek przed publikacją. Jak widać będzie co oglądać i czytać, więc zapraszam w lutym! Jak zwykle serdecznie dziękuję wszystkim odwiedzającym i komentującym :)

6 komentarzy: