piątek, 20 stycznia 2017

Sd. Kfz. 251/10 Ausf.DI was painting this one for a competition and it took me forever to finish, but I'm happy with the overall result. I put inside some bits form Warlord Games plastic German grenadiers like grenades, MG42 with spare barrel, helmet, MP40 and even a Panzerfaust. There is also piece of cloth sculpted from Miliput and few rolled blankets. I think all this stuff gives the vehicle that late war look I was after. The weathering is also bit heavier than I usually do, with more streaks and dried mud, but I think it's not overdone.


Malowałem ten pojazd na konkurs modelarski, co zajęło mi wieczność, ale jestem generalnie zadowolony z efektu końcowego. Nawrzucałem do środka bitsów z niemieckich grenadierów od Warlorda takich jak granaty, MG42 z zapasową lufą, hełm, MP40 a nawet Panzerfausta. W środku jest też zrobiona z Miliputa płachta materiału i kilka zwiniętych koców. Chciałem tym zagraceniem uzyskać efekt i wygląd pojazdu z końcowej fazy wojny i chyba się udało. Weathering jest trochę mocniejszy niż zwykle, zrobiłem więcej zacieków i zaschniętego błota, ale chyba udało się nie przesadzić.
Some closeups and details:
Kilka zbliżeń i detali:

10 komentarzy:

 1. Wyszedł Ci bardzo ładnie. Brudzing spoko, nie przesadziłeś :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki :) Próbowałem przyczepiać do tej siatki listki jak mi radziłeś, ale były za jasne w stosunku do reszty i dziwny efekt to tworzyło więc odpuściłem :P

   Usuń
 2. Doskonały model. Nic dodać, nic ująć!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, mi go ciężko oceniać bo strasznie długo go dłubałem i teraz jak patrze na niektóre elementy to chyba bym je jeszcze poprawił :p

   Usuń
 3. Wyszedł bardzo ciekawie. Brudzingu jest w sam raz, nie za dużo, nie za mało, po prostu wygląda na pojazd używany i tak ma chyba być.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie o coś takiego mi chodziło, fajnie że się podoba :)

   Usuń
 4. Udany niemiecki rupieć. Kadłub pomalowałeś bardzo fajnie.

  OdpowiedzUsuń