poniedziałek, 9 stycznia 2017

Hitlerjugend #1

First boy from HJ unit that I'm currently painting. My least favourite sculpt from this squad.Pierwszy chłopiec z oddziału HJ jaki teraz maluję. Najsłabsza rzeźba z całego squadu moim zdaniem.


14 komentarzy:

 1. Ooo bardzo fajny hobbit z panzerfaustem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, trafiłeś w sedno :D

   Usuń
  2. Czekam na resztę, gdyż w tym zestawie jest też reszta drużyny :)

   Usuń
  3. Teraz Saruman może próbować zająć Shire :)

   Usuń
  4. Hobbit - hitlerowiec. Ale jak się postara, to zostanie papieżem.

   Usuń
  5. Najlepsze jest to, że szukając materiałów źródłowych cały czas natrafiałem na zdjęcia rzekomo pewnego niemieckiego papieża w tego typu czarnym mundurze :D

   Usuń
 2. Fajny. Zawsze myślałem ze HJ miało jasnobrązowe mundury o.O

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłem przed malowaniem research i te jasnobrązowe były takie na styl harcerskich. Później jak używali HJ jako obsługi dział itp. to dali im czarne szyte trochę na wzór mundurów. Na koniec dostawali nawet zwykłe mundury w feldgrau. W tym zestawie jest każdy rodzaj munduru, a nawet więcej :D

   Usuń
 3. Kurcze długo musiałem się wpatrywać w tego figsa aby uzmysłowić sobie jak on ułożony na tej podstawce. Malowanie super. Figs też ujdzie - choć nie mam zbytniego porównania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chłopak jest trochę nienaturalnie wygięty. Do tego cegły nie pasują mi do koncepcji, ale cóż, czasem trzeba pomalować coś czego się nie lubi ;)

   Usuń
 4. Fajny model, ale trochę straszny. Dziecko plus wojna to smutne połączenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, zawsze traktuję BA tylko jako grę, a w tym wypadku było mi trudno się zdystansować. Szczególnie po przeczytaniu kilku artykułów ma temat tych jednostek.

   Usuń