poniedziałek, 26 czerwca 2017

ToTM#2 Cheap miniature holders // Tanie uchwyty do malowania figurek

In this Tip of the month I'll show you another simple thing that I use to make painting minis a little bit easier. I have been using many different things to hold my minis while painting, like bottle caps and empty paint jars, but all of them were too small and not comfortable enough. Then I stumbled accross those big corks in my local hardware store and I must say I use them all the time now. 

W tym Tip of the month chciałbym podzielić się kolejną rzeczą, która sprawia że malowanie figurek staje się dla mnie wygodniejsze. Używałem wielu różnych rzeczy do trzymania figurek w czasie malowania jak zakrętek i pustych słoiczków na farbę, ale wszystkie są za małe i niezbyt wygodne. Jakiś czas temu natrafiłem w markecie budowlanym (w castoramie, ale w innych też widziałem) na te korki i muszę powiedzieć że od tej pory używam ich cały czasThey are perfect diameter and holding them is really comfortable. I just put a small blob of bluetack or pattafix and then place minis on top. The bond of cork and bluetack is really strong so models and parts won't fall even when held upside down.

Korki mają idealną średnicę i trzymanie ich jest naprawdę wygodne. Wystarczy przykleić na górę placek bluetacka albo pattafixa a potem docisnąć figurkę. Bluetack bardzo dobrze trzyma się porowatego korka, więc figurki i części nie spadną gdy trzyma się je do góry nogami, a nawet trzęsie nimi.
You can also push some pins or wire into the cork and make painting small bits easier. As I said in the title they are really cheap and cost about 0,5£ each. If you can't find them search for corks with 25-28mm diameter (they are used to seal those big bottles for home made wine).

Można też powbijać w korek igły czy drut do trzymania małych bitsów. Jak pisałem w tytule te korki są naprawdę tanie, jeden kosztuje ok 2,50pln i można je znaleźć w dziale ogrodowym.


12 komentarzy:

 1. Korki do butli na wino :D Że też na to nie wpadłem - ekstra pomysł!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie olśniło dopiero w sklepie, mimo że gdzieś taką butle z korkiem mam nawet. Ogólnie bardzo polecam, wygoda pracy +10 :)

   Usuń
 2. Tak jest, sprawdzony i dobry patent :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę w końcu spróbować tego bluetacka...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja teraz używam do wszystkiego, nawet czasem do maskowania przy malowaniu aero ;)

   Usuń
 4. Ja używam UHU jest naprawdę spoko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nie próbowałem, ale słyszałem że dobrze się sprawuje.

   Usuń
 5. Korek - nieśmiertelny i niezastąpiony patent na milion figurkowych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O muszę się przejść do Casto w takim razie. Ja używam zazwyczaj starych Cytadelek, ale na większe modele są za małe, a koreczek widzę będzie jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń