wtorek, 20 czerwca 2017

Ticket office // Kasa biletowa

I wanted to try sculpting bricks in air-drying clay for quite some time and this small building form Black Grom Studio was perfect for this method. I'm pretty happy with the result, but I should have made the bricks themselves smaller. I also added roof tiles from cardboard and windows from blitser packs. I wanted the windows to look a bit dirty but messed them up a little too much. 

A picture on my still very early work in progress fur mat.
Zdjęcie na mojej wciąż nieskończonej macie z futra.
Chciałem spróbować rzeźbienia cegieł w schnącej na powietrzu glinie od jakiegoś czasu i ten budynek od Black Grom Studio był idealny by wypróbować tę metodę. Jestem całkiem zadowolony z efektów, ale same cegły powinny być mniejsze, choć na stole i tak wygląda to całkiem dobrze. Oprócz tego dodałem dach zrobiony z tektury falistej i okienka z blisterków. Same okienka miały być delikatnie przybrudzone, żeby było je lepiej widać, ale trochę przesadziłem.

18 komentarzy:

 1. Bo ja wiem czy za duże... bez modelu ciężko powiedzieć. Patrząc na wielkość okien / drzwi wygląda w porządku. To jakby doktorat robić czy proporcje ciała w modelach w 28mm są prawidłowe. Jeśli z odległości pół metra / metra na stole nie razi znać że jest okey :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie miałem modelu do Bolta pod ręką niestety :/ Jakby były dwa razy mniejsze efekt byłby chyba dużo lepszy, popróbuję na innych budynkach :)

   Usuń
 2. Great looking ticket office, well done!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cegły duże, bo to są średniowieczne cegły! Fajna chałupka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda bardzo spoko - na stole będzie uatrakcyjniać zabawę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny pomysł z tą glinką. Cegły mają piękny kolor tylko ... wyglądają jak pustaki. Co samo w sobie złe nie jest ino w tym małym domeczku trochę za bardzo. Z drugiej strony jeżeli na stole dobrze wygląda ... to nie ma się co czepiać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech no dlatego jestem zły na siebie. Jak już wezmę od Gonza warehouse albo coś innego, to na pewno zrobię te cegły mniejsze i nie będzie takiego efektu. Z drugiej strony na stole wcale nie rzuca się to tak w oczy, co można będzie zobaczyć jak w końcu skleję raport :P

   Usuń
 6. bardzo dobrze to wygląda, jest nawet biała zaprawa pomiędzy cegłami. Jak rozumiem będzie tutek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślałem o tym i w sumie mogę tutka zrobić w przyszłym miesiącu ;)

   Usuń
 7. Efekt naprawdę bardzo fajny, a te samoutwardzalne na powietrzu masy modelarskie to wart uwagi materiał, zwłaszcza biorąc pod uwagę bardzo korzystny stosunek jego jakości do ceny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt, można je kupić bardzo tanio jeśli się poszuka, a możliwości dają ogromne, zresztą jeszcze kilka rzeczy z użyciem takiej masy na pewno się tu pojawi ;)

   Usuń