niedziela, 31 lipca 2016

Podsumowanie lipca i plany na sierpień 2016

Czas na podsumowanie drugiego miesiąca mojej blogowej aktywności. W tym lipcu na blogu pojawiło się 14 wpisów (ten jest 15), co dla mnie jest bardzo dobrym wynikiem i chciałbym mniej więcej tyle publikować w każdym miesiącu. Modelarsko to był bardzo dobry czas, głównie dlatego że stałem się szczęśliwym (nawet bardzo) posiadaczem aerografu, o którym pojawi się wpis w sierpniu. W związku z tym dużo mojego wolnego czasu przeznaczyłem na zdobywanie wiedzy z zakresu użytkowania i konserwacji sprzętu oraz samego malowania. To tyle jeśli chodzi o wstęp, czas na prawdziwe podsumowanie.

Tak więc po raz kolejny najwięcej wpisów pojawiło się z kategorii Bolt Action, z czego najpopularniejszy był raport z bitwy między Niemcami, a Sowietami na 1000pkt. Oprócz tego wrzuciłem na bloga dwie szóstki speedpaintowych grenadierów (grenadierzy #1  grenadierzy#2), Hanomaga i jego strzelca oraz pierwszego dużego kota w mojej kolekcji, a mianowicie Tygrysa, który jednocześnie był moim symbolem na Figurkowy Karnawał Blogowy.


Jestem w trakcie robienia kilku większych rzeczy do Warheim FS (między innymi brukowanego blatu do walk miejskich), ale nie zdążyłem ich skończyć w tym miesiącu i pojawią się dopiero w sierpniu. Udało mi się za to rozegrać na rozgrzewkę i przypomnienie zasad cztery gry w ten system, a z jednej z nich napisać raport.

Byłem również na chwilę jako widz na turnieju w The 9th Age i postanowiłem pomalować bohatera Tzeentcha na wierzchowcu oraz Hellcannona do mojego Chaosu

W kategorii Elementów Terenu opublikowałem trzy wpisy: drut kolczastyzrujnowany dom oraz jeden z najpopularniejszych postów na blogu, czyli tutorial, w którym pokazuję sposób na szybkie i tanie zarośla do systemów bitewnych.

Z sentymentu przemalowałem również Gandalfa do
LotR'a.

Zrobiłem też recenzję maty trawiastej od KK gaming solutions, która była pierwszą i na pewno nie ostatnią recenzją na tym blogu.

W sierpniu planuję kontynuować robienie brukowanego blatu do Warheima, nad którym prace posuwają się dużo wolniej niż myślałem. Chcę też dorobić trochę zieleniny i chaszczy zarówno do Bolta jak i scenariuszy poza murami WFS. Jeśli chodzi o figurki i malowanie to najbardziej zależy mi na skończeniu tego co mam aktualnie zaczęte, czyli oldhammerowego ogra, wampira i kilku zombie do Nieumarłej świty hrabiego Von Carstein oraz Pumy i majora do Bolt Action. Oprócz tego fajnie by było skończyć jakiś zaczęty element terenu i jak zwykle zagrać jakąś gierkę albo dwie.

Chcę też podziękować wszystkim obserwującym, odwiedzającym, klikającym i komentującym :)

11 komentarzy:

 1. Drugi miesiąc i mnóstwo dobroci :) Tak trzymać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję udanego miesiąca! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobry miesiąc. Tak trzymać. Życzę więcej kotów, bo tygrysek wyszedł naprawdę ekstraordynaryjnie dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejny kot, tym razem mniejszy już na warsztacie :)

   Usuń
 4. Udany miesiąc, oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejny świetny miesiąc =) Mnóstwo fajnych wpisów, więc na pewno nieraz wpadnę w sierpniu!

  OdpowiedzUsuń