czwartek, 10 sierpnia 2017

Unboxing Rubicon Models Panther Ausf. G

Today I'll show you my recent purchase for Bolt Action, Panther Ausf. G from Rubicon Models.

Dzisiaj pokażę wam mój ostatni zakup do Bolt Action czyli Panterę Ausf. G od Rubicon Models.


The model comes in cardboard packaging with nice rendered graphic on the front and a bit of basic info/history of the vehicle alongside with sample painting scheme and decal sheet scheme on the back.

Model dostajemy zapakowany w kartonowe pudełko z renderem na jego froncie i podstawowymi informacjami/historią pojazdu, przykładowym malowaniem oraz schematem arkusza kalkomanii na jego odwrocie.Besides hard plastic sprues there are decals and manual inside.

Oprócz ramek z twardego plastiku w środku znajduje się instrukcja i arkusz z kalkami.


Decal sheet is a standard Rubicon Models German Tank decal sheet and as you can see there are no numbers higher than 4 which is a pretty big let down for me, because I want to do Panther with 216 side number.

Kalki to standardowy zestaw kalek do niemieckich czołgów i jak widać nie ma na nim cyfr większych niż 4 co jest dla mnie sporym zawodem, bo chcę zrobić Panterę o numerach 216.


Manual/instructon is on the other hand very good, everything is clear and the diagrams show the assembly step by step.

Instrukcja jest z kolei bardzo dobra, wszystko jest jasne i przejrzyste a schematy pokazują składanie krok po kroku.
Now the most important thing, sprues. Quality is really good, the plastic is hard and details are crisp. There are few design flaws, like those bulky tracks, but it's wargaming model after all (and I will cover them in mud anyway). Good thing is that there are two exhaust options for early and late variant od Ausf. G. and spare tracks. I also like that some of the parts like wire cutters aren't cast on the hull and need to be glued. 

Czas na najważniejszą rzecz czyli wypraski. Jakość jest naprawdę dobra, plastik jest twardy i wytrzymały a detale ostre. Jest kilka baboli jak te klocowate gąsienice, ale to w końcu model wargamingowy (a ja i tak ubrudzę je błotem). Fajną rzeczą są dwie opcje wydechów na wczesną i późną wersję Ausf. G i zapasowe fragmenty gąsienic. Podoba mi się także to że niektóre elementy jak nożyce nie są odlane na kadłubie i trzeba je przykleić osobno.And that how the model looks like assembled. I added even more spare tracks and spare wheel form Rubicon Models German Stowage Kit.

A oto jak model prezentuje się złożony. Dodałem więcej zapasowych gąsek i zapasowe koło z zestawu German Stowage Kit również od Rubicon Models. (tu unboxing tego zestawu).


Generally speaking it's  great model for wargaming  and I really recommend it to anyone who wants to buy late war Panther. I'm especially impressed with the quality. it's my first tank from Rubicon and definitely not last.

Podsumowując to śwetny wargamingowy model i szczerze go polecam każdemu kto chciałby kupić Panterę na późną wojnę. Jestem szczególnie pod wrażeniem jakości i trwałości, to mój pierwszy i na pewno nie ostatni czołg od Rubiconu.12 komentarzy:

 1. Jeden z najpiękniejszych czołgów obok Panzer IV i Tygrysa. Dzięki za unboxing, gdyż szczerze myślę właśnie nad Pantera do moich Niemców :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny model, a i kolejna pozytywna recenzja produktów Rubicon :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę przyznać że jak do tej pory ich produkty bardzo mi do gustu przypadły ;)

   Usuń
 3. Też mi się podoba ten unboxing... Tylko trochę dużo tego sklejania. Ale finalny efekt jest tego wart.

  OdpowiedzUsuń
 4. Po unboxingu czekam na pomalowany model :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wojna między Rubikoniem i Łorlordem trwa w najlepsze. Model rzeczywiście piękny. Również czekam na malowanie i jak zawsze będzie zazdrość 1000 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na razie wyrównany, PZ III od Warlorda moim zdaniem dużo lepszy niż ten od Rubi, ale już inne rzeczy niekoniecznie. Teraz czekam na tego Opla od WG, wydaje mi się że przebije WG jakością i detalami.

   Usuń
 6. Jako użytkownik Rubiconu nie mogę się nachwalić ich produktów :) widzę że Pantera również trzyma poziom.

  P.S Aż tak nienawidzisz mojej "Suczki" że wyciągasz aż takie środki na nią?:):):) :P

  OdpowiedzUsuń