poniedziałek, 10 października 2016

Panzer IV Disc camo WiP

Miałem nie wrzucać na bloga zdjęć nieskończonych projektów, ale kamuflaż na tym czołgu zajął mi tyle co zwykle pomalowanie dwóch pojazdów, a że jestem z niego całkiem zadowolony to się pochwalę. Mam ostatnio zajawkę by moje pojazdy do Bolt Action robić w wersjach, w których będą się wyróżniały na polu bitwy od innych i w ten sposób szukając zdjęć późnowojennych Panzerów IV natrafiłem na profil PZ IV ausf. H o numerze 722, który w 45 roku walczył podobno gdzieś na pomorzu. Do zrobienia kamuflażu przygotowałem sobie kilka wcześniej zaprojektowanych i laserowo wyciętych szablonów.Nie staram się odwzorowywać autentycznych pojazdów, zawsze coś zmieniam, więc mój czołg dostanie numer 721 malowany czarną farbą, trochę zmieniony układ kropek, a także dodatkowy stelaż na zapasowe koła z tyłu i parę innych rzeczy. Oprócz tego nie pasowały mi kolory ze zdjęcia, więc użyłem tych co zwykle.Po z robieniu zdjęć poprawiłem jeszcze sporo rzeczy przed przejściem do malowania detali, washy, weatheringu itp. Czerwonawe kropki zostały przemalowane, niektóre koła psiknąłem kolorami camo i zmieniłem antenę na taką z drutu.

Co ciekawe na pudełku warlordowego modelu, którego robiłem unboxing, znajduje się Panzer IV o numerach 722 i w podobnym kamuflażu.

6 komentarzy:

 1. Sympatycznie wyszedł. Armia niemiecka rośnie w siłę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzieś tam cały czas miłość do pancerki z IIWW u mnie jest ale jest równie mocne postanowienie inwestowania tylko w jeden system.:) Tak czy inaczej - camo bardzo ładnie wyszło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Herr Obest! Warum unser Panzerkapwagen ist getupft? ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Kamuflarz jest super! Co dalej? Gąbeczka? Washe olejne? Pigmenty? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajnie to wyszło! I jak oryginalnie!

  OdpowiedzUsuń